QB med , Işıklar cad. Küçükbakkalköy m.No:37 Kat:2 Ataşehir/İstanbul
Kapalı Burun Estetiği

Kapalı Burun Estetiği

Kapalı burun estetiği, günümüzde oldukça sık tercih edilen bir yöntemdir. Tıp alanındaki gelişmeler ve teknolojik alandaki yenilikler sayesinde burun estetiği ameliyatları da artık kapalı yöntemler ile gerçekleştirilebilmektedir. Böylece iyileşme süreci çok daha kısa sürmektedir ve iz kalmadan uygulanabilmektedir.


Kapalı Burun Estetiği Nedir
 

Kapalı burun estetiği, endoskopik yöntemler ile uygulanabilmektedir. Burun delikleri içerisinden uygulanan bu ameliyat şekli açık ameliyat yönteminden daha karmaşık ve zordur. Bu nedenle kapalı burun estetiği uygulamaları için doktor seçimine özen gösterilmelidir.


Kapalı Burun Estetiği Nasıl Yapılır
 

Kapalı burun estetiği öncesinde ameliyat planlaması büyük önem taşımaktadır. Kişinin arzu ettiği burun şeklini doktora net bir şekilde anlatması gerekmektedir. Ameliyat planlamasında 3 boyutlu görüntüleme yöntemleri kullanılmaktadır.

Genel anestezi uygulaması altında gerçekleştirilen kapalı burun estetiği; genellikle 1 ila 3 saat arası sürmektedir. Burun içerisinden girilerek cerrahi ekipmanlar sayesinde estetik uygulamalar gerçekleştirilmektedir.


Kapalı Burun Estetiği Ameliyatı

Kapalı burun estetiği ameliyatının başarısını ameliyat öncesi planlama, ameliyat süreci ve sonrası iyileşme süreci belirlemektedir. Bu süreçlerden herhangi birinde yanlış ya da hatalı bir adım atılması ameliyatın başarısını önemli derecede etkileyebilmektedir. Doktor seçimine önem verilmektedir. İstanbul kapalı burun estetiği doktorları açısından şanslı bir şehirdir.


Kapalı Burun Estetiği Fiyatları

Kapalı burun estetiği fiyatları, ameliyatın yapıldığı kliniğe ve tercih edilen doktora göre değişir. Nazal bölgelere müdahale gibi faktörler fiyat kategorisinde belirleyici olabilir. Ameliyat yapılacak hastaneye bağlı olarak, kişinin sigorta kapsamı olup olmamasına bağlı olarak fiyatlar değişkendir. Ameliyatta en önemli şey hastayı tatmin etmektir.

Öncelik her zaman memnun kalmanızı sağlamak olmalıdır. Bu operasyon, burun ve yumuşak dokuların iskeletini restore etmek ve yüze uyumluluklarını ve orantılılıklarını sağlamaktır

Kapalı Burun Estetiği İyileşme Süreci
 

Kapalı burun estetiği sonrası iyileşme sürecinde; ameliyattan sonraki ilk gün, ağrı kesici yapılır. İlerleyen günlerde ağrı kesici ağrıyı önlemek için reçete edilir. Bu ilaçlar aynı zamanda ödemin gerilemesine de katkıda bulunur.

Bu ameliyattan sonra şişlik, morarma, burun tıkanıklığı, ağız hareketleri kısıtlama gibi şikayetler olabilir. Ancak bunlar geçici şikayetlerdir. Ödemler ve morluklar genellikle 2. veya 3. günde kaybolmaya başlar ve 7-10 gün içinde minimum değerlere düşer.

Ameliyattan sonra, burun ucunda bir miktar azalma olabilir. İşlem bu şartlara bağlı olarak gerçekleştirilmelidir. Seçilen tekniğe göre, burun ucundaki damlaların sayısı farklıdır. Burnun üst dudağa olan açısı genellikle 90 ila 105 derece arasındadır. Burun ucu düşük olan hastalarda bu açı 90 dereceden az olmalıdır. Bu nedenle, burun estetiği ameliyat sonrası burun ucu hafifçe azaltılır ya da burun ucu hafifçe kaldırılmalıdır. Tabii ki, bu hastayla konuşulduktan sonra planlanmalıdır