QB med , Işıklar cad. Küçükbakkalköy m.No:37 Kat:2 Ataşehir/İstanbul

Sıkça Sorulan Sorular

Hastalarıma burun estetiğinden en az 10 gün önce kan sulandırıcı aspirin vb. ilaçları almamasını öneriyorum. Ameliyat öncesi morlukları önleyici bir yüz kremi yazıyorum ve bu kreme 1 hafta önce başlamasını öneriyorum.

Sinüzite neden olan durumlar genellikle; burun içerisinde oluşan polipler, burun eti büyümesi (konka büyümesi), alerjik reaksiyonlar, sinüslerdeki şekil bozuklukları, burun eğriliği problemi ve sinüs içerisindeki mukoza dengesinin bozulmasıdır.

Yaşam kalitesini önemli ölçüde olumsuz etkileyen alerjik rinit problemi belirli zamanlarda akut duruma geçmektedir. Bunun yanı sıra hem burun eti teşhisi konulmuş hem de alerjik rinit problemi yaşayan hastalarda tedavi planlaması öncelikle alerjik rinit probleminin neden olduğu şikayetlerin ortadan kalıdırlması ile mümkün olabilmektedir. Daha sonra burun eti tedavisi uygulanmaktadır. 

Sinüzit probleminin başlıca belirtileri; burun tıkanıklığı, burun ve geniz akıntısı, uzun süre geçmeyen enfeksiyona bağlı hastalıklar, yüzde basınç hissi, baş ağrısı, gözlerde sulanma, diş ağrıları ve kaliteli uyku süreci yaşanmaması sonucunda gelişen konsantrasyon bozukluklarıdır.

Genellikle orta kulakta sıvı birikmesi probleminin kronikleşmesinde başvurulan kulak tüpü ameliyatı günümüzde oldukça güvenilir bir şekilde uygulanabilmektedir. Bu ameliyat genel anestezi uygulaması altında 10 dakika sürmektedir. Yerleştirilen kulak tüpünün iyi bir şekilde korunması için birtakım önlemler alınması gerekmektedir. 

Sinüzit probleminin evde tedavisi mümkün değildir. Ancak alınabilecek çeşitli önlemler ile sinüzit probleminin açığa çıkardığı şikayetlerin önüne geçilebilmektedir. Bu önlemler aşağıdaki şekilde sıralanabilmektedir; - Alerji oluşturabilecek durumlardan kaçınılmalıdır. - Yaşam alanlarındaki havanın nem dengesi doğru şekilde oluşturulmalıdır. - Sigara kullanılan ortamlarda bulunulmamalıdır. - Üst solunum yolu enfeksiyonlarından korunulmalıdır. - Bağışıklık sistemi güçlü tutulmalıdır.