Limamed, Atilla İlhan cad. No:8,34750 Ataşehir / İstanbul

Sıkça Sorulan Sorular

Özel dalga boylu, yüksek yoğunluklu ışık ile burun içinin aydınlatılmasıdır.
FESS ameliyatı Kronik sinüzit, nazal polipozis, inverted papillom, burun içi tümörler, sinüs tümörleri, beyin omurilik sıvısı kacağı (BOS fistülü) tamiri gibi bircok hastalık için yapılmaktadır.
Ameliyat sonrası hastanede yaklaşık 5 saat kadar kalınır. Sabah yapılan operasyonlarda öğleden sonra hasta taburcu edilir. Ameliyattan 1 gün sonra normal günlük yaşantıya dönülür.
Hastalarıma burun estetiğinden en az 10 gün önce kan sulandırıcı aspirin vb. ilaçları almamasını öneriyorum. Ameliyat öncesi morlukları önleyici bir yüz kremi yazıyorum ve bu kreme 1 hafta önce başlamasını öneriyorum.
Sinüzite neden olan durumlar genellikle; burun içerisinde oluşan polipler, burun eti büyümesi (konka büyümesi), alerjik reaksiyonlar, sinüslerdeki şekil bozuklukları, burun eğriliği problemi ve sinüs içerisindeki mukoza dengesinin bozulmasıdır.
Sinüzit probleminin başlıca belirtileri; burun tıkanıklığı, burun ve geniz akıntısı, uzun süre geçmeyen enfeksiyona bağlı hastalıklar, yüzde basınç hissi, baş ağrısı, gözlerde sulanma, diş ağrıları ve kaliteli uyku süreci yaşanmaması sonucunda gelişen konsantrasyon bozukluklarıdır.
Sinüzit probleminde ameliyat ile tedavi seçeneği genellikle kronik sinüzit durumlarında tercih edilmektedir. Bununla birlikte sinüslerdeki şekil bozuklukları ve mukozal dengenin bozulması sonucunda gelişen sinüzit problemlerinde de ameliyat ile tedavi uygulanabilmektedir.
Yaşam kalitesini önemli ölçüde olumsuz etkileyen alerjik rinit problemi belirli zamanlarda akut duruma geçmektedir